Andrew Garfield katsoi Harry Potter -leffat: ”Lasta ei saa heittää pesuveden mukana”

Moni taitaa kamppailla saman kysymyksen kanssa.

Julkaistu:

Variety uutisoi haastattelusta, jossa näyttelijä Andrew Garfield otti kantaa siihen, voiko Harry Potter -elokuvia enää katsoa, vaikka ei olisikaan samaa mieltä kirjailija J.K. Rowlingin kanssa.

Daniel [Radcliffe] on niin pirun hyvä. En ole katsonut Potter-elokuvia kuin vasta nyt. Hän on todella hyvä niissä elokuvissa ja Potter-elokuvat ovat todella hyviä. Tiedän, että se on kiisteltyä eikä meidän pitäisi antaa rahaa epäinhimilliselle lainsäädännölle hänen, joka jääköön nimeämättä kautta”, Garfield sanoo.

”Se sielu ja tunne. Noiden elokuvien teemat ja lapset ja eri alojen ammattilaiset. Työskentelen hienon meikkitaiteilija-Clairen kanssa, joka teki töitä elokuvien parissa. Lasta ei saa heittää pesuveden mukana pois.”

Lue myös: Ex-hämähäkkimiesnäyttelijä reagoi Spider-Man: Brand New Day -traileriin