Oletko vaihtamassa asuntoa? Suunnitteletko muuttoa Yhdysvaltoihin? Nyt olisi upea Scarface-leffasta tuttu kartano myynnissä. Tai ehkä voisi pikemminkin puhua palatsista, ja hintakin on sen mukainen.
Kyseessä on sama hulppea kartano, jossa Al Pacinon esittämä Tony Montana Scarface-leffassa asui. Talon saa omakseen hieman yli 33 miljoonalla eurolla.
Kartano sijaitsee Kalifornian Montecitossa Tyynenmeren rannikolla. Siinä on neljä makuuhuonetta, yhdeksän kylpyhuonetta ja peräti neljän hehtaarin suuruinen tontti. Sisustuksen yksityiskohdista voi mainita esimerkiksi sen, että ruokasalin katto on päällystetty 24 karaatin kullalla.
Jos sinulla on siis reilut 30 miljoonaa euroa ylimääräistä, niin tässä olisi tyylikäs sijoituskohde. Emme kuitenkaan suosittele omaksumaan Tony Montanan huumehuuruista ja väkivaltaista elämäntapaa.
Lisätietoa kartanosta: LuxuryEstate.com
Lähde: Metro
(Episodi/JH)