Illan tv-tarjonnassa on komedia Starsky and Hutch (2004).
David Starsky (Ben Stiller) ja Ken ”Hutch” Hutchinson (Owen Wilson) muodostavat epätavallisen poliisikaksikon. Starsky yrittää täyttää arvostetun poliisiäitinsä suuret saappaat, kun taas Hutchilla on taipumus kartuttaa omaa pankkitiliään rikoksia ratkoessaan. Heidän esimiehensä pitää molempia haasteellisina tapauksina ja päättää yhdistää heidät työpariksi.
Lue myös: Meet the Fockers -elokuvantekijöiden täytyi etsiä oikea Focker, jotta elokuva ei saisi R-ikärajaa
Elokuva pohjautuu 1970-luvun televisiosarjaan. Sen elementtejä on käytetty, mutta elokuvaan on myös lisätty reilusti komediaa.
Elokuvan golfkohtauksen aikana Vince Vaughn läpsäisee yllättäen Snoop Doggia kasvoihin. Vaughn improvisoi sen ensimmäisellä kerralla. Ohjaaja Todd Phillips sanoi Snoop Doggin leikkineen mukana, mutta kohtauksen loputtua hän napautti: ”Mitä helvettiä tuo oli?”
Elokuva sai kriitikoilta vaihtelevia arvosteluja, mutta se oli kaupallisesti menestyksekäs. Leffa tuotti maailmanlaajuisesti 170 miljoonaa dollaria 60 miljoonan dollarin budjetilla.
Elokuva on myös SkyShowtimessa. Alla traileri.
Tulevat lähetykset:
- La 4.1.2025 klo 21.00, STAR Channel
- To 9.1.2025 klo 01.55, STAR Channel
- Pe 10.1.2025 klo 22.00, STAR Channel
Lue myös: Odotettuun sarjaan pestattu Florence Pugh täytti 29 – tältä hän näyttää nyt