Jättimenetykseksi noussut agenttisarja saa yllättävää jatkoa

Mahtavia uutisia jännäriviihteen ystäville.

Julkaistu:

Tämäpä on mielenkiintoinen uutinen, koska tämän sarjan piti olla minisarja.

Mark Ruffalon tähdittämä, HBO Maxissa pyörivä Task-sarja oli alkukaan yhden kauden mittainen, mutta ilmeisesti sen yllättävä menestys on yllättänyt kaikki.

Lue myös: Harry Potter -tähti mukana Downton Abbey -parodiassa – Fackham Hallin traileri antaa luvan nauraa

Lue myös: Köyhä Sylvester Stallone pisti koiransa myyntiin – sitten syntyi illan klassikkoleffan käsikirjoitus

Sarja kertoo kissa-ja-hiiri-leikistä FBI-agentti Tom Brandisin (Ruffalo) ja ryöstäjä Robbie Prendergastin (Tom Pelphrey) välillä.

Taskin Rotten Tomatoes -tuoreusarvo on hurjat 96 prosenttia.

HBO:n toimitusjohtaja Casey Bloys varmisti juuri, että sarjan luoja Brad Ingelsby tekee myös kakkoskauden. Tämä kelpaa varmasti sarjan faneille.

Lähde: Screenrant

Lue myös: Tilaa Episodin uutiskirje ja voit voittaa leffalippuja! Nappaa katseluvinkit suoraan sähköpostiin tästä.