Kun vitsit loppuvat kesken – Mike Myersin uran pahin harharetki tuli suoratoistoon

IMDb-arvosana on 3,8.

Julkaistu:

SkyShowtimen valikoimassa on nyt elokuva The Love Guru (2008). Kyseessä on todennäköisesti Mike Myersin huonoin elokuva.

Myers nähdään pääosassa Intiassa oppinsa saaneena rakkausguruna Pitkana, joka on rakentanut itselleen leveän elämän menestyvän elämänhallintabisneksen avulla. Pitkan erikoiset opit joutuvat todelliseen testiin, kun jääkiekkojoukkueen huippukaunis omistaja Jane Bullard (Jessica Alba) palkkaa hänet pelastamaan ihmissuhdekriisissä rypevän tähtipelaajansa elämän. Sivuroolissa vilahtelee myös poptähti Justin Timberlake. Ohjaajana Marco Schnabel.

The Love Guru sai ilmestyessään poikkeuksellisen murskaavan vastaanoton. Elokuva keräsi useita Razzie-palkintoja, mukaan lukien huonoin elokuva ja huonoin miespääosa. Sitä kritisoitiin huumoristaan, käsikirjoituksestaan ja ohjauksestaan, ja sitä pidetään laajalti Myersin uran pohjanoteerauksena, ja jopa yhtenä kaikkien aikojen huonoimmista elokuvista. Alla traileri.

Lue myös: Nyt suoratoistona: Tästä leffasta tuli Eddie Murphyn painajainen Oscar-gaalassa – Clint Eastwoodin reaktio oli viimeinen niitti

Lue myös: Nyt suoratoistona: Miehellä ei ole yhtään kaveria – sitten kun sellainen löytyy homma lähtee ihan käsistä

Lue myös: Nyt suoratoistona: Improvisaatio vei intiimiin suuntaan – Matthew McConaughey äimistyi näyttelijättären tempusta

Lue myös: Nyt suoratoistona: Eeppinen suurdraama 2000-luvun alusta – Tom Cruise sanoi ei kuultuaan vastanäyttelijän nimen

YouTube video

Lähde: Wikipedia

Lue myös: Tilaa Episodin uutiskirje ja voit voittaa leffalippuja! Nappaa katseluvinkit suoraan sähköpostiin tästä.