Mark Wahlberg joutuu sotaan Etelä-Amerikan diktaattoria, mafiaa ja maailman rikkainta miestä vastaan – Play Dirty -elokuvan traileri julkaistu

Julkaistaan Prime Videossa 1.10.

26.8.2025 21:00

Mark Wahlbergin tähdittämästä Play Dirty -elokuvasta julkaistiin lähes kolmeminuuttinen traileri.

Donald E. Westlaken kirjasarjaan pohjautuvassa ryöstöelokuvassa päähenkilö Parker (Wahlberg) on armoton varas. Hän päätyy tekemään elämänsä suurimman ryöstön. Tosin vahingossa.

Lue myös: Mark Wahlberg kaljupäisenä kostajana – Mel Gibsonin trilleri floppasi lippukassoilla, mutta on vuoden katsotuimpia elokuvia Prime Videossa

Lue myös: Illalla tv:ssä: Mark Wahlberg loistaa upeassa perhedraamassa – ”todellinen yllätys”

Parker kavereineen päätyy taisteluun Etelä-Amerikan diktaattoria, New Yorkin mafiaa ja maailman rikkainta miestä vastaan. Rikosdraama sisältää toimintaa, jännitystä ja juonittelua. Tapahtumat sijoittuvat lumiseen New Yorkiin, joulun aikaan.

Kyseessä on ohjaaja Shane Blackin ensimmäisen ohjaustyö sitten vuoden 2018 The Predatorin.

Play Dirty julkaistaan Prime Videossa 1.10.

YouTube video