Stranger Things -stara Sadie Sink oli hiljattain haastattelussa, jossa häneltä tentattiin hänen roolihahmostaan tulevassa Spider-Man: Brand New Day -elokuvassa.
Sinkin Marvel-hahmo on edelleen mysteeri, mutta tietenkin fanit ovat jo spekuloineet sillä.
Lue myös: Kannattaa etsiä Teräsmiestä vintiltä – veljekset tienasivat lähes 10 miljoonaa
Lue myös: Stranger Thingsistä julkaistiin kryptinen video: ”Näiden kolmen voima pitää”
Sink on nähty julkisuudessa punapäänä, joten hänen on epäilty olevan muun muassa Punisher-hahmo Rachel Cole-Alves, Mayday Parker, Jean Grey ja jopa Toby Maguiren Spider-Manin variantti.
Uusin huhu laittaisi Sinkin Shatran rooliin. Shatra on multiversumeissa elävä hämähäkkipistiäinen, joka metsästää eri universumeista ”hämähäkkitoteemeita”, eli juuri vaikkapa Spider-Manin variantteja.
– Spekulaatiot käynnistyivät jo ennen kuin edes tiesin, että olen mukana tässä projektissa, Sink sanoi.
– Mietin, että mitä ihmettä ihmiset oikein puhuvat!
Kaikki veikkaukset liittyvät punapäisiin Marvel-hahmoihin, mutta Sink muistuttaa eräästä asiasta.
– Ihmiset unohtavat, että hiusten värin voi vaihtaa, mutta joo, ymmärrän kyllä mistä nämä teoriat tulevat.
Miksi sitten Marvel Studios on pitänyt Sinkin täysin varjoissa. Häntä ei ole nähty kuin vilaukselta kuvauksissa. Silloinkin hänellä on ollut yllään kaiken peittävä pitkä takki.
– Tom [Holland] voi vilkutella faneille kuten haluaa, koska ihmiset tunnistavat hänet, mutta minä näytän aivan pingviiniltä. Tällainen tilanne on nyt, Sink viittasi tällä isoon takkiinsa.
Spider-Man: Brand New Day nähdään ensi vuoden heinäkuussa.
Lähde: IGN