Schwarzenegger-kasarihitin jatko-osa ei näillä näkymin toteudu – tuotanto pistettiin jäihin

10.1.2015 15:19

Pari vuotta sitten uutisoitiin, että Arnold Schwarzeneggerin komedialle Identtiset kaksoset (Twins) puuhattiin jatkoa. Vuonna 1988 ilmestyneessä elokuvassa Schwarzeneggerin kaksoisveljeä esitti Danny DeVito. Uudessa elokuvassa on tarkoitus esitellä kolmas veli, jonka rooli on varattu Eddie Murphylle.

Nyt näyttää siltä, että Triplets-niminen elokuva on pistetty jäihin. Käsikirjoittaja Josh Gad kertoi Redditin kautta, että vaikka käsikirjoitus on valmis ja todettu hyväksi, Triplets-tuotanto ei toistaiseksi etene.

– Toivottavasti käsikirjoitus näkee vielä päivänvalon jossain muodossa, Gad sanoo.

Schwarzenegger-faneille tämä voi olla pettymys, mutta Arskalla on kaksi muuta elokuvaa jälkituotannossa. Zombeista kertova kauhuelokuva Maggie ja Terminatorin jatko-osa Genisys ovat tulossa myöhemmin tänä vuonna.

Lähde: Gamesradar.com