Tänään tv:ssä: Samuli Vauramo pääsi toimintaseikkailussa Hollywood-tähtien rinnalle

Tänään nähdään televisiossa vuonna 2010 valmistunut Bunraku.

17.9.2017 07:57

Toimintaseikkailu on saanut nimensä japanilaisesta nukketeatterista. Pääosaa esittävä Josh Hartnett on visuaalisesti näyttävän elokuvan salaperäinen muukalainen, joka elokuvan alussa saapuu Little Westworldin kaupunkiin.

Tavalliset kansalaiset elävät jatkuvassa pelossa, ja odottavat sankaria joka voisi pelastaa heidät rautaisella kouralla hallitsevalta Nicolalta (Ron Perlman).

Joukkoon liittyy myös samurai nimeltä Yoshi, joka haluaa kostaa Nicolalle isänsä kuoleman. Luvassa on uskomattomia lähitaisteluita, miekankäyttöä ja luiden murskausta, kun taistelu hirmuhallintoa vastaan alkaa!

Vuonna 2010 valmistuneessa elokuvassa nähdään pienessä roolissa myös kansainvälistä uraa luonut suomalaisnäyttelijä Samuli Vauramo.

Bunraku esitetään Hero-kanavalla sunnuntaina 17.09.2017 klo 21.00. Katso traileri alta.

YouTube video