Upean Zootropolis-leffan jatko-osa sai trailerin

Ensimmäinen leffa oli mahtava!

30.7.2025 20:31

Disney on julkaissut trailerin Zootropolis 2 -elokuvalleen. Se on jatkoa laadukkaalle vuonna 2016 julkaistulle ensimmäiselle osalle.

Jason Bateman on Nick Wilde ja Ginnifer Goodwin on Judy Hopps.

Lue myös: Zootropolis – eläinten kaupunki 2 sai ensimmäisen teaser-trailerin

Lue myös: Hyviä uutisia pilteille: Vaiana 2 on nyt katsottavissa digipalveluissa!

Ratkaistuaan Zootropoliksen historian suurimman tapauksen, keltanokka-poliisit Judy Hopps ja Nick Wilde huomaavat, ettei heidän yhteistyönsä olekaan niin vahva kuin he luulivat, kun poliisipäällikkö Bogo määrää heidät mukaan Kriisiparit-terapiaryhmään.

Heidän kumppanuutensa joutuu pian todelliselle koetukselle, kun he päätyvät tutkimaan mutkikasta mysteeriä, joka liittyy myrkyllisen käärmeen saapumiseen eläinten metropoliin.

Ke Huy Quan ääninäyttelee hahmoa Gary De’Snake, Quinta Brunson hahmoa Dr. Fuzzby ja Fortune Feimster hahmoa Nibbles.

Lisäksi jatko-osassa nähdään myös Shakira (Gazelle), Idris Elba (poliisipäällikkö Bogo), Bonnie Hunt (Bonnie Hopps), Don Lake (Stu Hopps), Nate Torrence (Clawhauser), Jenny Slate (Bellwether), Alan Tudyk (Duke Weaselton), Maurice LaMarche (Mr. Big), Leah Latham (Fru Fru), Josh Dallas (Frantic Pig), Tommy Chong (Yax), Mark Rhino Smith (poliisi McHorn) ja Raymond Persi (Flash).

Elokuvan ovat tehneet Encanto-kaksikko Jared Bush ja Byron Howard.

Alla traileri.

YouTube video

Lue myös: Tilaa Episodin uutiskirje ja tiedät mitä katsoa! Nappaa katseluvinkit suoraan sähköpostiin tästä.