Leonardo DiCaprio saattaa olla ainoa ihminen, joka voi palkintogaalassa vetää takkinsa taskusta sähkötupakan ilman, että hänelle näytetään ovea. Mies kuvattiin sauhuttelemassa Screen Actor Guild -gaalassa, joka järjestettiin lauantaina Yhdysvalloissa.
Näyttelijä on aiemmin ottanut palkintogaaloihin seuralaisekseen esimerkiksi hurmaavan äitinsä, mutta SAG-gaalassa hän halusi selvästikin nauttia rakkaan sähkötupakkansa seurasta. DiCaprio on usein aiemminkin kuvattu kyseinen piippu kädessään, mutta lähinnä kuvauspaikoilla ja vapaa-ajallaan.
Sosiaalisessa mediassa DiCaprion teko ihmetytti ja ihastutti. Alla muutaman gaalaa seuranneen kommentti.
i hope to one day have the kind of relationship with my boyfriend that leonardo dicaprio has with his vape pen pic.twitter.com/Iq1LQs4lvF
— Quinn (@QuinnKeaney) 31. tammikuuta 2016
Leonardo DiCaprio brought a vape pen to the SAG awards. Leo, honey.
— Sarah Cooper (@saycoop8) 31. tammikuuta 2016
I have never seen an attractive man vape until Leonardo DiCaprio did tonight at the SAG awards
— rpattz fan (@poopcutie) 31. tammikuuta 2016
Leonardo dicaprio vapes. I too now, shall buy a vape.
— lornaaaaaaaa (@lidlbones) 4. tammikuuta 2016
Me: wow, Leonardo DiCaprio!
Him: *blows huge vape cloud*
Me: eeeehhhhhhh
— Jesse (@jesserumpca) 31. tammikuuta 2016
Sauhuttelun lisäksi DiCapriolle tuotti iloa illan aikana se, että hänet palkittiin roolistaan elokuvassa The Revenant. SAG-palkinnon saaminen on merkittävä kunnianosoitus roolisuorituksesta, jonka DiCaprio on kertonut olleen hänelle fyysisesti ja psyykkisesti hyvin rankka.
The Revenant –trailerin voit katsoa alta.

Kuva elokuvasta The Revenant
(Episodi/SK)
Lue myös: Tilaa Episodin uutiskirje ja tiedät mitä katsoa! Nappaa katseluvinkit suoraan sähköpostiin tästä.