Nyt Maxissa: Baarinpyöritys ei ole helppoa Gothamissa – Harley Quinn -spin-off Kite Man: Hell Yeah! käynnisti ensimmäisen tuotantokautensa

Uutta DC-katseltavaa.

2.8.2024 15:35

Vuonna 2019 käynnistynyt DC-sarja Harley Quinn on saanut nyt myös ensimmäisen oman spin-offinsa. Kite Man: Hell Yeah! -animaatiosarja onkin pyörähtänyt käyntiin Max-suoratoistopalvelun puolella.

Alkuperäissarjassa esitelty Poison Ivyn entinen romanssikumppani Kite Man (Matt Oberg) liitää tällä kertaa kohti aivan omaa seikkailuaan. Hän on avannut yhdessä uuden tyttöystävänsä Golden Gliderin (Stephanie Hsu) kanssa Noonan’s-baarin keskelle Gothamia, mutta kuten arvata saattaa, busineksen pyörittäminen pahiksia vilisevässä kaupungissa on helpommin sanottu kuin tehty.

Oberg uusii spin-offissa tutun roolinsa itse sen nimikkosankarina. Mukana menossa nähdään paljon muitakin Harley Quinn -kasvoja, kuten Bane, Darkseid, Poison Ivy ja Harley Quinn.

Sarjan ensimmäisellä kaudella tullaan näkemään yhteensä 10 jaksoa, joista kolme ensimmäistä ovat nyt katseltavissa Max-suoratoistopalvelussa.

Emosarja Harley Quinn jatkuu viidennen tuotantokautensa voimin vielä tänä syksynä.

Katso virallinen Kite Man: Hell Yeah! -traileri alta.

YouTube video