Netflix on paljastanut uusi näyttelijöitä tulevasta Stranger Things: Tales From ’85 -sarjasta.
Samalla julkaistiin uusia hahmojulisteita.
Lue myös: Netti-ilmiöstä valkokankaille – kauhuleffa Backroomsin traileri on täällä
Lue myös: Stranger Things: The First Shadow on tulossa suoratoistoon
Oscar-ehdokkuuden Marty Supremesta saanut Odessa A’Zion lainaa äänensä vaihto-oppilas Nikki Baxterille, jota kutsutaan pinkkitukkaiseksi superpunkkariksi. Nikkistä tulee tutun Dungeons & Dragons -porukan lihakset. Hän on porukan barbaari ja suojelija.
Ääninäyttelijöihin kuuluvat myös Brooklyn Davey Norstedt (Eleven), Jolie Hoang-Rappaport (Max), Luca Diaz (Mike), Elisha ”EJ” Williams (Lucas), Braxton Quinney (Dustin), Ben Plessala (Will), Brett Gipson (Hopper) ja Jeremy Jordan (Steve) sekä Janeane Garofalo ja Lou Diamond Phillips.
Talvella 1985 lumi peittää kaupungin, ja Upside Downin kauhut ovat viimein hiipumassa. Sankarimme Eleven, Mike, Will, Dustin, Lucas ja Max ovat palanneet normaaliin elämäänsä täynnä D&D:tä, lumisotien riemua ja rauhallisia päiviä. Mutta jään alla jokin pelottava on herännyt.
Voisiko se olla Upside Downista? Hawkins Labin syvyyksistä? Vai jostain aivan muualta? Sankareidemme on kiirehdittävä ratkaisemaan tämä mysteeri ja pelastamaan Hawkins.
Netflixissä 23. huhtikuuta alkaen.
Alla uudet julisteet.