Tänään tv:ssä: Eroottisessa jännärissä nainen kokee seksuaalisen heräämisen ja tutustuu sidontaleikkeihin

Tänään nähdään televisiossa eroottinen trilleri Bound – sidottu.

9.9.2017 07:57

Elokuva on valmistunut vuonna 2015, eikä sitä pidä sekoittaa vuoden 1996 Bound-elokuvaan, joka on Matrix-elokuvilla maineensa luoneen Wachowski-sisarusparin esikoisohjaus.

Tämä Bound kertoo rikkaan kiinteistöpampun tyttärestä, joka rakastuu nuorempaan mieheen ja tutustuu samalla sidontaleikkeihin. Uusi seksuaalinen herääminen saa naisen ottamaan ohjat myös muusta elämästään.

Jos juonikuvauksesta tulee mieleen 50 Shades of Grey, niin se ei ole sattumaa. Tuotantoyhtiönä on menestyselokuvien konsepteja häpeilemättä varastava Asylum-yhtiö. Elokuvaa onkin markkinoitu 50 Shades of Grayn rajumpana versiona mainoslauseella No grey, only black and white.

Pääosia esittävät Charisma Carpenter (Angel), Bryce Draper ja Baldwinin veljessarjan toiseksi vanhin eli Daniel Baldwin, joka tunnetaan paitsi elokuvista myös monenlaisesta päihdesekoilusta.

Bound nähdään FOX-kanavalla lauantaina 09.09.2017 klo 21.00. Katso traileri alta.

YouTube video