Tänään nähdään televisiossa toimintakomedia Smokin’ Aces vuodelta 2007.
Kahden FBI-agentin on suojeltava ilmiantajaksi ryhtynyttä rikollista, jonka päästä mafiapomo on luvannut miljoona dollaria. Muhkea palkkio saa liikkeelle tappajan jos toisenkin.
”Täytyy heti alkuun todeta Smokin’ Aces yllätti todella positiivisesti”, kirjoittaa nimimerkki Jalmari Leffatykissä, ja on sitä mieltä että se on helposti ”parhaimpia toimintakomedioita pitkiin aikoihin”.
”Rankan huumedraama Narcin ohjaaja Joe Carnahan pistää vaihdetta silmään sopivalla tahdilla ja antaa loistavien hahmojen kehittyä alussa”, Jalmari jatkaa.
Laajaan ja nimekkääseen näyttelijäkaartiin kuuluvat muun muassa Alicia Keys, Andy Garcia, Ben Affleck, Common, Jeremy Piven, Ray Liotta, Ryan Reynolds ja Tommy Flanagan.
Smokin’ Aces nähdään Kutosella perjantaina 15.04.2016 klo 22.00.
(Episodi/JH)