Tappajahain Hooper, eli Richard Dreyfuss (77) joutui perumaan suunnitellun esiintymisensä SharkCon-tapahtumassa Floridassa.
Hänellä on diagnosoitu virusperäinen keuhkoputkentulehdus (’viral bronchitis’). Moni fani joutui pettymään, mutta ymmärsi taatusti tilanteen, kun näki Dreyfussin videotervehdyksen.
Lue myös: ”Pidin siitä” – Näin yllättävällä tavalla Steven Spielberg juhlisti 50-vuotista Tappajahaita
”En pysty tulemaan, koska saattaisin tartuttaa muita tai sairastua pahemmin. Lääkärini ovat sanoneet, että en voi lentää ja sinne on viiden tunnin matka”.
”Kivut ovat kovat ja terveys on laitettava etusijalle. Olen todella pahoillani, koska odotin tapahtumaa innolla”, hän lausui.
Iloinen velikulta Dreyfuss ei hylännyt huumoria edes vaikeassa tilanteessa.
”Haluan, että säälitte minua ja haluan, että säälitte myös itseänne”, hän murjaisi.
SharkCon on vuosittainen tapahtuma, joka on omistettu haiteemalle ja merielämälle. Tapahtumassa yhdistyvät tieteellinen tieto, viihde ja fanikulttuuri: ohjelmassa on luentoja, työpajoja, näyttelyitä ja julkisuuden henkilöiden esiintymisiä.
Tapahtuma järjestettiin 11.–13.7. Expo Hallissa, Tampassa. Paikalla olivat tänä vuonna mm. alkuperäisessä Tappajahaissa esiintyneet Jonathan Searle, Steven Searle ja Carla Hogendyk.
Lähde: THR
Lue myös: Tilaa Episodin uutiskirje ja tiedät mitä katsoa! Nappaa katseluvinkit suoraan sähköpostiin tästä.