Tuleeko 24 Emmy-ehdokkuutta saalistaneelle hittisarjalle kakkoskausi? Herra Pingviini kertoi minkä puolesta löisi vetoa

The Penguin nappasi 24 Emmy-ehdokkuutta.

Julkaistu:

Colin Farrell näytteli Oswald “Oz” Cobbin roolia HBO:n ja DC:n tuottamassa The Penguin (2024) -sarjassa. Kyseessä oli Matt Reevesin The Batman (2022) -elokuvan spin-offi.

Vaikka The Penguin suunniteltiin minisarjaksi, kakkoskaudesta on ollut puhetta. Uudessa haastattelussa Farrell kertoi, missä mennään.

Lue myös: The Batman ja Penguin-tähti hehkuttaa yllättävää tahoa – ”Sai minut huomaamaan hahmon potentiaalin”

Lue myös: Matt Reeves kiusoittelee uusilla The Batman -spinoffeilla – The Penguinin Emmy-voitot auttavat neuvotteluissa

Lue myös: Hyviä uutisia The Batman 2 -elokuvaa odottaville – Huonoja uutisia The Penguin -sarjan faneille

”Ne, jotka asiasta päättävät, ovat kehitelleet juonikuvioita, joilla uuden kauden saisi kasaan”.

”Minulla on kuitenkin taipumusta negatiivisuusharhaan. Näin läheiseni ovat minulle kertoneet. Jos pitäisi lyödä vetoa, niin kakkoskautta ei tule. Mutta en löisi sen puolesta isolla rahalla”, Farrell totesi humoristiseen tyyliin.

Farrellin mukaan The Batman II on lähes suoraa jatkumoa The Penguinin tapahtumille.

”On järkeenkäypää, että The Batmanin loppu ja Gothamissa tapahtunut tuho loivat valtatyhjiön, jota Oz sarjassa hyödynsi”.

The Batman II:n tarina sijoittuu muutaman viikon päähän siitä, mihin sarja päättyi”, Farrell kertoi.

The Penguin nappasi kesällä 24 Emmy-ehdokkuutta. The Batman II:n kuvausten on määrä alkaa keväällä 2026.

Lähde: Deadline

Lue myös: Tilaa Episodin uutiskirje ja voit voittaa leffalippuja! Nappaa katseluvinkit suoraan sähköpostiin tästä.

Aiheeseen liittyviä elokuvia