Vin Diesel julkaisi päivityksen tulevasta Fast X: Part 2 -elokuvastaan – Leffassa nähdään hirveä liuta nimimiehiä

Edellinen elokuva tehtiin ilman ohjaajaa.

Julkaistu:

Epävarmana pidetty Fast X: Part 2 -elokuva muuttui juuri varmemmaksi.

Päätähti Vin Diesel julkaisi kuvan itsestään ja Michelle Rodriguezista, jonka yhteydessä hän kertoi juuri ”päättäneensä upean kuvauspäivän”. Tätä pidetään merkkinä siitä, että elokuvan kuvaukset ovat käynnissä.

Uusimman autokaahailuleffan nimilistasta löytyyvät Dieselin lisäksi Jason Momoa, Dwayne Johnson ja Jason Statham – suurin piirtein Hollywoodin tämän hetken kovimmat toimintatähdet.

Lue myös: Vin Diesel julkaisi itsestään kuvan alkuperäisen Fast & Furious -auton kanssa – F&F 11:n kuvaukset jatkuvat

Käsikirjoitus ei kuitenkaan ole vielä valmis ja Momoa on kertonut, ettei ole nähnyt liioin käsistä kuin myöskään päivitettyä tietoa Dante Reyes -roolihahmostaan.

Touhu on muutenkin aika vapaamuotoista, sillä 2023 ilmestynyt Fast X tehtiin ilman ohjaajaa. Elokuva tuotti maailmanlaajuisesti noin 705 miljoonaa dollaria, mutta tuotantokustannukset olivat korkeat (noin 340 miljoonaa), mikä vaikeutti jatko-osan tuotantoa.

Fast X: Part 2 on yhdestoista Fast & Furious -elokuva ja sen kerrotaan päättävän tarinan.

Ensi-illaksi on suunniteltu vuotta 2027.

Aiheeseen liittyviä elokuvia