Superman-ohjaaja ja -käsikirjoittaja James Gunn on suuri videopelien ystävä.
Gunn kertoi jo yli 10 vuotta sitten, että Star Wars: Knights of the Old Republic (KOTOR) on hänen suosikkipelinsä.
Hiljattaen fanit tivasivat X:ssä, onko tilanne muuttunut (onhan pelin ilmestymisestä jo 22 vuotta aikaa). Gunnin mukaan tarvetta uudelleenarvioinnille ei ole.
Lue myös: ”Se oli todella epäreilua” – James Gunn puhuu Henry Cavillin Teräsmies-potkuista
”KOTOR on edelleen kaikkien aikojen paras videopeli. Se on suosikkini kaikesta Star Warsiin liittyvästä – peleistä, elokuvista, tv-sarjoista, leluista ja sarjakuvista”, hän kommentoi.
KOTOR julkaistiin 2003. Kyseessä on monen mielestä yhä tänäkin päivänä yksi parhaista RPG-peleistä. Erityisesti tarinan, taistelumekaniikan ja monipuolisuuden vuoksi.
”Peli on nimensä veroinen klassikko. Se muutti koko RPG-kenttää pysyvästi ja monet fanit ovat tästä kanssani samaa mieltä”, Gunn on lausunut.
Lähde: Screen Rant
Lue myös: Tilaa Episodin uutiskirje ja tiedät mitä katsoa! Nappaa katseluvinkit suoraan sähköpostiin tästä.