Final Destination: Bloodlines -elokuvan teatterikokemus sai pelottavan käänteen viime viikolla Argentiinan Buenos Airesissa.
Deadlinen mukaan teatterisalin katto antoi periksi ja romahti. Noin 40 katsojan leffailta keskeytyi, kun katosta alkoi pudota palasia.
Lue myös: Tulipalo vai pila? – Iso elokuvateatteri tyhjennettin kesken Barbenheimer-viikonlopun
”Lähdin leffaan hetken mielijohteesta 11-vuotiaan tyttäreni ja ystäväni kanssa. Aluksi kuului kova ääni. Ajattelimme, että se oli osa elokuvaa, koska olimme niin uppoutuneita siihen”.
”Kun katon palaset osuivat olkapäähäni, selkääni, polveeni ja nilkkaani, havahduin tilanteeseen. Kappaleet eivät osuneet päähäni, koska olin kumartunut käsinojien puolelle”, kertoi 29-vuotias Fiamma Villaverde.
Paikallisten uutisten mukaan teatteri ei ole antanut lausuntoa tapahtuneesta. Katsojat ovat spekuloineet, että kaupungissa ollut rankkasade olisi voinut vaurioittaa kattoa. Toistaiseksi ei ole tiedossa, että onnettomuus olisi vaatinut kuolonuhreja.
Katso video turmeltuneesta leffateatterista täältä.
Lähde: Deadline
Lue myös: Tilaa Episodin uutiskirje ja tiedät mitä katsoa! Nappaa katseluvinkit suoraan sähköpostiin tästä.