Nyt Netflixissä: Hittisarja The Sandman sai spin-offin – ystävykset ratkovat mysteerejä haudan takaa

Koko debyyttikausi heti valmiina katseltavaksi.

25.4.2024 10:00

Netflix tuo katsojilleen lisää Neil Gaimanin DC-sarjakuviin perustuvaa katseltavaa. Dead Boy Detectives -uutuussarjan ensimmäinen tuotantokausi onkin ilmestynyt katseltavaksi tänään torstaina 25. huhtikuuta.

Maallisen maailman taakseen jättänyt kaverikaksikko Charles (Jayden Revri) ja Edwin (George Rexstrew) ryhtyvät ratkomaan kummitusten mysteerejä tuonpuoleiseen siirtymisen sijaan. Kaikki eivät kuitenkaan ole tyytyväisiä heidän puuhiinsa.

Sarja on spin-off Netflixin vuonna 2022 käynnistyneelle hittisarja The Sandmanille, joka on niin ikään lähtöisin Gaimanin suosituista sarjakuvista. The Sandmanissa nähty Kirby Howell-Baptiste saapuu myös spin-offiin uusimaan roolinsa Kuolemana.

Revrin, Rexstrew’n ja Howell-Baptisten lisäksi sarjassa esiintyvät myös Kassius Nelson (Hollyoaks, Last Night in Soho), Ruth Connell (Supernatural) ja Kaley Cuocon sisko, Briana Cuoco (Harley Quinn, The Flight Attendant).

Dead Boy Detectivesin ykköskaudella päästään näkemään yhteensä kahdeksan jaksoa, jotka on kaikki lisätty katseltaviksi samoin tein.

Alla nähtävillä uutuussarjan virallinen juliste sekä traileri.

YouTube video