Illan tv-tarjonnassa on elokuva Spy – vakoojan asussa (2015).
Vauhdikkaassa toimintakomediassa CIA:n harmaa toimistotyöläinen Susan tempaistaan keskelle kansainvälisen vakoilun loistokasta ja vaarallista maailmaa. Elokuvassa seurataan salaista agenttia Susan Cooperia.
Elokuvan näyttelijöinä Melissa McCarthy, Jason Statham, Rose Byrne, Jude Law, Miranda Hart, Bobby Cannavale, Nargis Fakhri ja Allison Janney.
Käsikirjoittaja ja ohjaaja Paul Feig, joka oli aikoinaan stuntmies, on Stathamin toimintaelokuvien fani. Feig räätälöi Stathamin Rick Ford -hahmon elokuvassa nimenomaan näyttelijälle sopivaksi.
Melissa McCarthy puolestaan sanoi, että elokuva oli fyysisesti rasittavin, minkä hän on koskaan tehnyt. McCarthyn mukaan hänelle tapahtui onnettomuuksia ja tapaturmia. ”Juoksemista, hyppimistä, putoamista. Mursin pääni, viiltoja ja mustelmia. Päivän päätteeksi näytin siltä kuin olisin pudonnut hissikuiluun.” McCarthy kuvaili.
Elokuva on myös Disney Plussassa. Alla traileri
Tulevat lähetykset:
- La 25.11.2023 klo 22.35, MTV3
Lue myös: Muistatko Dynastian Linda Evansin? Tältä 81 täyttänyt tähti näyttää nykyisin – Episodi.fi

Lähde: IMDb
Lue myös: Tilaa Episodin uutiskirje ja tiedät mitä katsoa! Nappaa katseluvinkit suoraan sähköpostiin tästä.