Tähtinäyttelijä mukaan sarjamurhaajasarja Dexterin esiosaan – Tapahtuu 15 vuotta ennen Dexter-sarjaa

Projekti on saanut kiinnostavia sävyjä.

23.6.2024 09:01

Variety uutisoi, että suositun sarjamurhaajasarja Dexterin esiosasarja Dexter: Original Sin on saanut tähtinäyttelijän mukaan.

Vuonna 1991 tapahtuva esiosa sijoittuu aikaan 15 vuotta ennen Dexteriä. Siinä seurataan päähenkilön muutosta opiskelijasta kostavaksi sarjamurhaajaksi. Dexterin isää, Harry Morgania, näyttelee Christian Slater.

Miamin henkirikosyksin pomona Aaron Spencerinä nähdään puolestaan Greyn anatomiasta tuttu Patrick Dempsey.

Dexterinä nähdään Patrick Gibson ja muissa rooleissa Molly Brown, James Martinez, Christina Milian ja Alex Shimizu. Kuvaukset ovat alkaneet Miamissa vastikään.