Variety uutisoi, että suositun sarjamurhaajasarja Dexterin esiosasarja Dexter: Original Sin on saanut tähtinäyttelijän mukaan.
Vuonna 1991 tapahtuva esiosa sijoittuu aikaan 15 vuotta ennen Dexteriä. Siinä seurataan päähenkilön muutosta opiskelijasta kostavaksi sarjamurhaajaksi. Dexterin isää, Harry Morgania, näyttelee Christian Slater.
Miamin henkirikosyksin pomona Aaron Spencerinä nähdään puolestaan Greyn anatomiasta tuttu Patrick Dempsey.
Dexterinä nähdään Patrick Gibson ja muissa rooleissa Molly Brown, James Martinez, Christina Milian ja Alex Shimizu. Kuvaukset ovat alkaneet Miamissa vastikään.
Lue myös: Tilaa Episodin uutiskirje ja tiedät mitä katsoa! Nappaa katseluvinkit suoraan sähköpostiin tästä.