Huikean The Super Mario Bros. Movien jatko-osa on virallisesti paljastettu, ja se saapuu teattereihin jo huhtikuussa 2026.
Tänään on sattumoisin myös Mario-hahmon juhlapäivä, joten mikäpä sen parempaa kuin antaa ääni Marion luojalle Shigeru Miyamotolle, joka kertoi ilouutisen faneille.
Elokuva tehdään taas yhteistyössä Illuminationin kanssa. Ensimmäisen osan ohjaajat Aaron Horvath ja Michael Jelenic palaavat ohjaamaan jatko-osan. Elokuva animoidaan Ranskassa, Illumination Studios Parisissa.
Storyboardit ja taustataiteet ovat jo tuotannossa. Uusi elokuva on Super Mario World -pelin tyylinen isomman maailman seikkailu.
Tsekkaa alta Nintendo of American julkaisema video.
Happy #MAR10Day! To mark the occasion, please take a look at this video for the latest news about Mario. pic.twitter.com/MC33jhj3Ju
— Nintendo of America (@NintendoAmerica) March 10, 2024
Lue myös: Tilaa Episodin uutiskirje ja tiedät mitä katsoa! Nappaa katseluvinkit suoraan sähköpostiin tästä.