Viaplayssa on nyt elokuva Paholainen pukeutuu Pradaan (2006).
Andy ei ymmärrä muodista oikein mitään, mutta silti hän päätyy töihin muodin pariin. Töissä ei ole helppoa, sillä hänen työnantajansa on tiukkuudestaan kuuluisa. Hänellä riittää loputtomia ja käsittämättömiä vaatimuksia.
Näyttelijöinä Anne Hathaway, Meryl Streep, Adrian Grenier, Emily Blunt ja Stanley Tucci. Ohjauksesta vastaa David Frankel.
Lue myös: Odotettuun sarjaan pestattu Florence Pugh täytti 29 – tältä hän näyttää nyt

Streep sanoi heti ensimmäisenä kuvauspäivänä kauniisti Hathawaylle, että hän on täydellinen valinta rooliin. Hän sanoi myös olevansa iloinen, että he työskentelevät yhdessä.
Ystävällisyys loppui kuitenkin siihen, ja Streep sanoi: ”Tämä on viimeinen mukava asia, jonka sanon sinulle.” Streep halusi näin päästä roolihahmonsa nahkoihin ja säilyttää sopivan dynamiikan roolihahmojen välillä.
Elokuva on myös Disney Plussassa. Alla traileri.
Lue myös: Tietovisa, osa 27: Sujuuko sinulta elokuvamaailman yleistieto? Testaa!
Lähde: IMDb
Lue myös: Tilaa Episodin uutiskirje ja tiedät mitä katsoa! Nappaa katseluvinkit suoraan sähköpostiin tästä.