The Guardian uutisoi, että John Watersin tulevan elokuvan pääroolissa tullaan näkemään Aubrey Plaza.
77-vuotias ohjaa romaanifilmatisoinnin vuonna 2022 kirjoittamastaan kirjasta Liarmouth, joka on ”pahan mielen romanssi”. Huijari Martha Sprinkles (ilmeisesti Plaza) rakastuu toiseen huijariin, Daryliin.
”Se kertoo naisesta, joka varastaa matkalaukkuja lentokentiltä. Katsojat pitävät hänestä, koska hän on niin epämiellyttävä.”
Waters kutsuu tarinaa hulluuden universumiksi. Kyseessä olisi ensimmäinen Watersin elokuva 20 vuoteen. Pink Flamingos -ohjaajan edellinen elokuvansa oli A Dirty Shame.
Lue myös: Tilaa Episodin uutiskirje ja tiedät mitä katsoa! Nappaa katseluvinkit suoraan sähköpostiin tästä.