John Malkovich esittää hullua poppitähteä A24:n tulevassa kauhuleffassa – katso traileri

Näyttääpä tämä melkoisen hullulta.

21.1.2025 19:51

Veteraaninäyttelijä John Malkovich ja The Bear -sarjan Ayo Edebiri ovat pääosissa Opus-nimisessä kauhutrillerissä, jonka Mark Anthony Green on ohjannut.

Muissa rooleissa nähdään muun muassa Juliette Lewis, Murray Bartlett, Amber Midthunder ja Tony Hale sekä Tatanka Means, Young Mazino, Tamera Tomakili ja Stephanie Suganami.

Lue myös: Cruellasta tuttu Emmy-voittaja kertoo Marvel-pestistään: ”Tämä elokuva on todella erityinen”

Lue myös: Nyt kiinnitti Marvel kovia nimiä Ihmenelosiin – Ralph Ineson astelee Galactuksen rooliin

Elokuva kertoo nuoresta toimittajasta (Edebiri), jonka Malkovichin esittämä syrjäänvetäytyvä poppitähti on kutsunut syrjäiseen kotiinsa kuuntelemaan uuden levynsä. Yllättäen paikalla on myös kulttimainen joukkio miehen suurimpia faneja. Pian naiselle selviää miksi hän on siellä.

Ensi-ilta USA:ssa maaliskuun 14. päivä.

Alla traileri.

YouTube video