Perjantaina ensi-iltansa saanut Paholainen pukeutuu Pradaan 2 on osoittautunut kultakaivokseksi 20th Century Studiosille.
Meryl Streepin, Anne Hathawayn, Stanley Tuccin ja Emily Bluntin tähdittämä modernin komediaklassikon jatko-osa on tehnyt kovaa tulosta maailman lippukassoilla.
Paholainen pukeutuu Pradaan 2 avasi maailmanlaajuisesti hurjalla 233 miljoonalla dollarilla.
Michael Jackson -elämäkerta Michael jatkaa myös vahvaa raviaan. Leffa putosi vain 44 prosenttia ensi-iltaviikonlopusta. Leffa on tienannut jo hurjat 424 miljoonaa dollaria maailmanlaajuisesti ja se on matkaamassa kohti kaikkien aikojen musiikkielämäkertojen ykköspaikkaa.
The Super Mario Galaxy Moviella on mennyt myös todella hyvin lippukassoilla. Se on tieannut nyt 894,2 miljoonaa maailmanlaajuisesti.
Eikä Operaatio Ave Maria hirveästi Super Marion takana ole. Scifi-hitti on tienannut nyt 783 miljoonaa dollaria.
Renny Harlinin uusi tappajahaileffa Deep Water ei taas onnistunut tekemään erityisen isoa tulosta lippukassoilla. Leffa tienasi vain 2,1 miljoonaa dollaria maailmanlajuisesti.
Toisaalta se on ihan ok saavutus näin pienelle elokuvalle.
Lähde: JoBlo