Quentin Tarantino ja Kylie Minogue tähdittävät Jamie Adamsin uutta elokuvaa.
Tarantinon ja walesiläisohjaajan yhteistyö jatkuu, sillä Tarantino nähdään myös Adamsin Only What We Carry (2026) -elokuvassa. Sitä on esitetty toistaiseksi vain Tribeca-festivaaleilla.
Uuden projektin nimestä ja juonesta ei vielä ole tietoa. Se tiedetään, että kuvauksia on tehty Etelä-Walesissa – Porthcawlin kaupungissa, Newtonin kirkolla, sekä Saltwater Inn -pubissa, missä on kuvattu hautajais- ja muistotilaisuuskohtauksia.
Lue myös: Quentin Tarantino teki paluun näyttelijäksi – ohjaajalta sataa kehuja
Lue myös: Quentin Tarantino tekee ensimmäisen kunnollisen elokuvaroolin 30 vuoteen – tällainen se on
Näyttelijäkaartiin kuuluvat myös walesiläiset Karen Paullada, Julian Lewis Jones, Craig Russell ja Siwan Morris.
Adams kertoi lähestyneensä Tarantinoa Only What We Carry -elokuvan tiimoilta suoralla kirjeellä, jossa oli mukana luonnos tarinasta. Tarantino innostui ja liittyi projektiin jo muutaman päivän kuluttua.
”Hän on lahjakas näyttelijä, jolla on improvisaation taito”, Adams kuvaili Pulp Fiction -ohjaajan kykyjä.
Lähde: Variety