Rillit huurussa sukeltaa multiversumeihin – katso Stuart Fails to Save the Universe -sarjan hurja traileri

Tämä näyttää pirteän erilaiselta sarjalta.

Julkaistu:

Tässäpä villi idea perinteiselle tilannekomediasarjalle: otetaan joukko sivuhahmoja ja heitetään heidän keskelle multiversumiseikkailua, jossa mikään ei ole pyhää.

Uudella trailerilla on niin paljon populaarikulttuuriviittauksia, ettei niitä pysty edes nimeämään.

Lue myös: Rillit huurussa -spinoff vie tutut hahmot keskelle maailmanloppua – katso villi traileri

Lue myös: Ennennäkemätöntä materiaalia Euphoriasta, House of the Dragonista, A Knight of the Seven Kingdomsista ja The Pittistä

Rillit huurussa on saanut jo kaksi esiosasarjaa, Young Sheldonin ja George & Mandy’s First Marriage, mutta Stuart Fails to Save the World on suora jatko-osa.

Sarja sekoittaa scifiä, toimintaa ja ties mitä genrejä keskenään. Kevin Sussmanin esittämä Stuart joutuu keskelle suurta sotkua ja hänen pitää pelastaa koko maailmankaikkeus.

Sarja käynnistyy HBO Maxissa 23. heinäkuuta.

Alla traileri.

Youtube video