Suuttuivatko alienit Emily Bluntille? – Vierailu Jimmy Kimmelin puheohjelmassa muuttui omituiseksi

Totuus on tuolla ulkona!

Julkaistu:

Steven Spielbergin uusi alien-leffa Disclosure Day saa ensi-iltansa 10. kesäkuuta.

Elokuvassa paljastetaan halliotuksen salajuoni, jonka avulla piilotellaan alieneita keskuudessamme. Pääosissa nähdään Emily Blunt, Colman Domingo, Colin Firth, Eve Hewson ja Josh O’Connor.

Lue myös: Disclosure Dayn arvostelut pihalla – ”Spielbergin paras elokuva 20 vuoteen”

Lue myös: Steven Spielberg palaa seuraavaksi vanhan lempiaiheensa pariin – tällaista menoa nähdään pian elokuvateatterissa

Blunt oli Jimmy Kimmelin vieraana puhumassa niin Disclosure Daysta kuin muitakin aiheista.

Blunt kertoi, kuinka hän uskoo, että on todella ylimielistä edes ajatella, että olisimme muka yksin tässä universumissa.

Hän pohti myös, että eri valtioiden hallitukset eivät välttämättä tiedä koko totuutta ja sen takia alienit pidetään salassa meiltä. Näin voidaan hallita ihmisjoukkoja.

Kesken haastattelun alkoi tapahtua kaikenlaista omituista.

Eräässä vaiheessa Blunt joutui kysymään Kimmeliltä, irtoaako hänen tekoripsensä. Kimmel ei huomannut mitään erikoista.

– Pakosti alienit. Sitä se on, Kimmel naurahti.

– Niinpä! Blunt innostui.

– Alienit ajattelevat, että olemme paljastaneet liikaa, Blunt hihkui.

Pian, noin 30 sekunnin päästä, Bluntin rannekoru aukesi itsestään ja oli pudota. Blunt huomasi asian.

– Katso nyt! Ne ovat todella kettuuntuneita. Minun on pakko sanoa… tämä on todella outoa! Blunt jatkoi.

Katso koko haastattelu alta.

Youtube video