Näyttelijä Elizabeth Hurley on kiinnitetty The ’Burbs -sarjan toiselle kaudelle.
Hurley nähdään vakituisessa roolissa Beverly Fisherinä, joka on Jack Whitehallin esittämän Rob Fisherin äiti.
Toisen tuotantokauden juonesta ei ole toistaiseksi kerrottu tarkempia tietoja. Hurleyn liittyminen näyttelijäkaartiin tuo kuitenkin Fisherin perheen keskiöön.Ensimmäisellä kaudella Rob ja hänen vaimonsa Samira palasivat Robin lapsuusmaisemiin. Rauhalliseksi oletetun esikaupungin kulissien takaa paljastui kuitenkin synkkiä salaisuuksia.
Lue myös: Naapurustossa tapahtuu kummia jatkossakin! Kasarikomedian TV-versio uusittiin kakkoskaudelle
Keke Palmer jatkaa Samira Fisherin roolissa ja Whitehall Robin roolissa. Vakituisista näyttelijöistä palaavat myös Julia Duffy, Paula Pell, Mark Proksch ja Kapil Talwalkar. Sarjan on luonut ja käsikirjoittaa Celeste Hughey (Dead to Me).
Erityisesti Austin Powers (1997) -komediasta muistettua Hurleyta on nähty viime vuosina ruudussa ja valkokankaalla vain harvakseltaan. Hänen tuoreimpiin rooleihinsa kuuluu vuonna 2024 ilmestynyt trilleri Strictly Confidential, jossa nainen myös toimi tuottajana.
The ’Burbs pohjautuu Joe Danten ohjaamaan, vuoden 1989 Piru naapurissa -elokuvaan, jonka pääosassa nähtiin Tom Hanks.
Suomessa The ’Burbsia näyttää SkyShowtime.
Lähde: Deadline