Disney perui ysärin suosikkianimaation remaken

Tätä fanit ovat toivoneet jo vuosikausien ajan.

Julkaistu:

Disney Plussalle suunniteltiin eräästä ysärin suosikkianimaatiosarjasta remakea, mutta nyt se on peruttu.

Gargoyles-sarjasta piti tulla näytelty versio, mutta nyt Greg Weisman, yksi alkuperäissarjan tekijöistä, on kertonut huonot uutiset faneille.

Lue myös: Disney Plussan Halloween on raju! – Tarjolla kauhuklassikoita, uudempaa pelottelua sekä kovia sarjoja

Lue myös: Harry Potter -fanit lapsellisiksi haukkunut Potter-tähti kieltäytyi Marvel-roolista: ”En halunnut asua neljää kuukautta Georgiassa”

Gargoyles pyöri televisioissa vuodesta 1994 vuoteen 1997.

Kaikki toivo ei ole kuitenkaan menetetty, sillä ilmeisesti Gargoyles on palaamassa uutena animaatiosarjana.

Thor-ohjaaja Kenneth Branagh kehitteli Gargoyles-elokuvaa vuonna 2023, mutta myös se peruttiin.

Näytellyn sarjan tuottajana, käsikirjoittajana ja showrunnerina olisi toiminut Annabelle-ohjaaja Gary Dauberman. Kirottu- ja Saw-mies James Wan olisi myös toiminut tuottajana.

Hiljattain selvisi, että myös Power Rangers- ja Wonder Man -sarjat on peruttu.

Lähde: Geek Tyrant

Lisää Episodi.fi Googlen ensisijaiseksi lähteeksi