Keira Knightleyn tähdittämä vakoojatrilleri sai jatkokauden Netflixissä – alkaa 5.11.2026

Mukana myös Scream-legenda Neve Campbell.

Julkaistu:

Keira Knightleyn tähdittämän vakoojatrilleri Black Dovesin kakkoskausi alkaa Netflixissä 5.11.2026.

Päivämäärä julkistettiin Edinburgh TV Festivaleilla ja vahvistettu sittemmin usealta taholta.

Knightley jatkaa Helen Webbin roolissa ja Ben Whishaw palaa salamurhaaja Sam Youngiksi. Mukana ovat jälleen myös Sarah Lancashire ja Andrew Buchan.

Lue myös: ”James Bond kohtaa Reacherin” – Keira Knightleyn tähdittämä Netflix-sarja saa kakkoskauden

Lue myös: ”Aivan kuin Keira Knightley olisi täysin pihalla” – Jännitysdraamalle vain yksi tähti

Uudella kaudella Helenin kaksoiselämä vaikeutuu entisestään, kun hänen aviomiehensä Wallace valmistautuu Britannian pääministerin tehtävään.

Uusiin näyttelijöihin kuuluvat muun muassa Ambika Mod (One Day) Neve Campbell (Scream), Babou Ceesay ja Sam Riley. Netflixin mukaan Mod esittää Helenin avuksi lähetettyä agenttia Lailaa, kun taas Campbell nähdään Cecile Masonina.

Joe Bartonin luoma sarja sai ensi-iltansa joulukuussa 2024. Netflix uusi sen toiselle kaudelle jo ennen ensimmäisen kauden julkaisua.

Lähde: ScreenRant

Lisää Episodi.fi Googlen ensisijaiseksi lähteeksi