Margaret Qualley juoksee hätäisenä pakoon – katso ensimmäiset kuvat Possessionin uusinversion kuvauksista

Alkuperäisessä versiossa nähdään metodinäyttelemistä suoraan helvetin syvimmistä syövereistä.

Julkaistu:

Possession-elokuvan kuvaukset ovat täydessä käynnissä.

Uusissa kuvissa Margaret Qualley juoksee hätäisenä pakoon, aivan kuten Isabelle Adjani alkuperäisessä leffassa. Kuvat on otettu Jersey Cityssä, New Jerseyssä. Qualley nähdään mustassa asussa, hiukset löysällä letillä, juoksemassa ja huutamassa kadulla. Kuvien perusteella elokuva näyttää säilyttävän alkuperäisen teoksen intensiivisen ja painajaismaisen tunnelman.

Lue myös: Batman-pahis napattiin 45 vuotta vanhan kulttiklassikon remakeen

Lue myös: Margaret Qualleysta tulossa vartalokauhun kuningatar? – Nähdään Possessionin uusintaversion pääosassa

Parker Finnin ohjaama elokuva on uusintaversio Andrzej Żuławskin vuoden 1981 kulttikauhuklassikosta. Pääosassa nähdään Qualleyn lisäksi Callum Turner.

Tarina keskittyy avioliiton hajoamiseen, psykologiseen kauhuun ja salaisuuksiin. Paramount ei ole vielä ilmoittanut elokuvalle ensi-iltapäivää.

Katso kuvat täältä ja täältä.