Supersex-sarjan luoja Francesco Carrozzini on tekemässä Prime Videolle Un’Altra Madre/Another Mother -nimisen jännärin, jossa nähdään The White Lotus -sarjan kakkoskaudelta tuttu Sabrina Impacciatore sekä Alessandro Borghi (Supersex).
Another Motheria kuvataan parhaillaan Italiassa.
Lue myös: Stephen King suosittelee Hugh Jackmanin uutta jännäriä
Lue myös: Noomi Rapace on kybernoita – katso dystopialeffa Hot Spotin traileri
Impacciatore esittää terapeuttia nimeltä Olga, joka johtaa syrjäisellä maaseudulla sijaitsevassa maatilassa yksityistä terapiayhteisöä vakavasti traumatisoituneille ihmisille.
Hänen rinnallaan on poika Lorenzo (Francesco Gheghi), hauras ja levoton nuorukainen, jonka suhde äitiinsä on poikkeuksellisen läheinen ja monisyinen.
Tommason (Borghi), arvoituksellisen potilaan, saapuminen järkyttää ryhmän haurasta tasapainoa. Hän vaikuttaa tietävän kauan vaiettuja ja sanoin kuvaamattomia salaisuuksia, mikä horjuttaa syvästi myös äidin ja pojan välistä suhdetta.
Manipuloinnin ja syyllisyyden voimistuessa raja parantumisen ja hulluuden välillä alkaa hämärtyä yhä enemmän, mikä johtaa väistämättömään välienselvittelyyn.
Lähde: Variety