Hollywoodin sisäpiiriläinen Jeff Sneider on ollut useammin oikeassa kuin väärässä. Hänen lonkeronsa ovat syvällä Hollywoodin koneiston sisällä. Mies huhuilee usein etenkin Marvel-asioista.
Tällä kertaa huhu liittyy tulevaan Black Panther 3:een.
Denzel Washington lipsautti elokuvan olevan tekeillä, ja että hän on siinä mukana. Elokuvan tekoa ei oltu vielä virallistettu Marvel Studiosin puolelta, joten Kevin Feige saattoi lähettää Marvelin tarkka-ampujat Washingtonin perään.
T’Challaa eli Black Pantheria näytellyt Chadwick Boseman kuoli syöpään ennen kuin Black Panther: Wakanda Foreveria ehdittiin kuvata. Mies pimitti sairautensa kollegoiltaan, joten hänen poismenonsa tuli todellisena yllätyksenä.
T’Challa tapettiin Black Pantherin jatko-osassa ruudun ulkopuolella ja Shuri otti vastentahtoisesti mustan pantterin puvun päällensä. Fanien mielipiteet jakautuivat.
Sneider huhuilee kuitenkin nyt, että Marvel etsii uutta Black Panther -näyttelijää seuraavaa elokuvaa varten. Ilmeisesti roolia tarjottiin jo eräälle nimettömäksi jääneelle näyttelijälle, mutta tämä kieltäytyi kunniasta.
Uusi elokuva keskittyisi ilmeisesti uuden T’Challan nousuun.
Ryan Coogler tekee parhaillaan Sinners-nimistä vampyyrielokuvaa ennen kuin hän tarttuu Black Panther 3:een.
Marvel-fanien reaktiot ovat odotetunlaiset: osa pitää uutta näyttelijää pyhäinhäväistyksenä ja haudan häpäisynä, toiset taas ovat mielissään nähdessään T’Challan paluun.
Lähde: Comicbook