Brendan Fraserin paluuta The Mummy -franchisen pariin on odotettu – tai kuten mies itse sanoo: häneltä on kerjätty sitä 20 vuoden ajan.
Sitä ennen Fraser näyttelee kuitenkin Dwight ”Ike” Eisenhoweria Pressure-nimisessä toiseen maailmansotaan sijoittuvassa jännärissä.
Lue myös: Brendan Fraserin sotaleffa sai trailerin – jättihyökkäys riippuu sääennusteesta
Mitä The Mummy 4:lle sitten kuuluu?
Fraser oli Colliderin haastattelussa, jossa hän antoi kryptisiä vihjeitä elokuvasta. Mieheltä kysyttiin, että oliko hän jo mahdollisesti lukenut käsikirjoituksen ja oliko se hyvä.
– Älä nyt viitsi. Kysy sellaisia kysymyksiä, joihin voin vastata yhdellä yskäisyllä kyllä ja kahdella ei. Antaa tulla vain! Kyllä, olen lukenut sen. [yskäisee kerran] Onko se hyvä? [yskäisee kahdesti] Kyllä, on! Ja siinä onkin kaikki, mitä saan sanoa, ellei minuun kohdisteta pientä punaista tähtäimen laseria, Fraser heitti.
– Minua on kiusattu tästä viimeiset 20 vuotta, joten uskoisin, että ymmärsimme yskän.
Lähde: Collider