Kappas! Minecraft-tähden murhamysteerisarjan kolmas kausi purkitettiin salassa – tulee toimimaan sarjan päätöksenä

Edellinen kausi lisättiin Netflixin katselukirjastoon vain parisen viikkoa sitten. Finaalikausi ilmestyy mahdollisesti vielä tänä vuonna.

Julkaistu:

Minecraft-elokuvasta ja Wednesday-sarjoista tuttu Emma Myers palaa nuoreksi salapoliisiksi vielä yhden kerran. Netflixin Suomessa esittämä BBC-sarja Kiltin tytön murhaopas – alkuperäiseltä nimeltään A Good Girl’s Guide to Murder – on nimittäin uusittu kolmannelle ja samalla viimeiseksi jäävälle tuotantokaudelle.

Myers ja sarjan pohjana toimivien kirjojen kirjoittaja Holly Jackson paljastivat mukavat uutiset sosiaalisessa mediassa tällä viikolla. He myös kertovat, että kausi on itse asiasssa jo myös kuvattu kaikessa hiljaisuudessa purkkiin eli fanien ei todennäköisesti tarvitse odotella Pipin (Myers) seuraavan tutkimustapauksen näkemistä kohtuuttoman kauaa.

Lue myös: Nyt Netflixissä: Saako kiltti tyttö selvitettyä seuraavan rikostapauksensa? Suosittu mysteerisarja sai kakkoskauden

Sarjan avauskausi nähtiin Netflixissä elokuussa 2024 ja kakkoskausi pari viikkoa sitten toukokuussa 2026. Kolmannen kauden julkaisuaikataulusta ei vielä tässä vaiheessa ole varmuutta, mutta sen ollessa jo valmiiksi kuvattu, julkaisua voi mahdollisesti aavistella jo tämän vuoden syksylle.

Lue myös: David Harbour ja Jason Bateman ovat mainio parivaljakko – Uutuussarjaa seuraa aidolla mielenkiinnolla

Kiltin tytön murhaopas on parhaillaan Suomen Netflixin katsotuimpien sarjojen listan sijalla 10.

Katso alta Kiltin tytön murhaoppaan aiempien tuotantokausien viralliset trailerit.

Youtube video
Youtube video