Näyttelijä Connie Britton muisteli menehtynyttä Hayden Panettiereä koskettavalla some-viestillä.
Britton julkaisi kuvia yhteisiltä vuosilta ja kirjoitti Panettieren olleen ”täynnä loistoa” ja ”säteilevän kirkkaana”.
”Tämä on niin surullinen laulu, että siihen ei ole sanoja. Rakastan sinua. Nuku rauhassa”, hän kirjoitti.
Lue myös: Uutta tietoa Hayden Panettieren kuolemasta: mahdollinen yliannostus
Lue myös: Lisätietoa Hayden Panettieren kuolemasta: ”Ei merkkejä rikoksesta”
Britton ja Panettiere näyttelivät yhdessä ABC:n musiikkidraamasarja Nashvillessä viiden tuotantokauden ajan (2012–2016).
Britton esitti countrytähteä Rayna Jaymesia, kun taas Panettiere näytteli nosteessa olevaa Juliette Barnesia, joka oli aluksi Raynan kilpailija. Panettiere oli sarjan tähti sen 6. kaudella. Britton palasi lyhyesti viimeisiin jaksoihin.
Panettiere kuoli sunnuntaina Greenvilleissä, Etelä-Carolinassa. Tarkkaa kuolinsyytä ei ole vielä kerrottu. Hän oli 36-vuotias.