Uutisoimme eilen, kuinka muun muassa John Wick 2:ssa nähty Ruby Rose on tehnyt rikosilmoituksen useammasta ihmisestä seksuaaliseen häirintään liittyen.
Yksi Rosen syyttämistä ihmisistä on poppistara Katy Perry.
Lue myös: John Wick -stara Ruby Rose syyttää Katy Perryä seksuaalisesta hyväksikäytöstä
Rose väittää Perryn raiskanneen hänet melbournelaisessa yökerhossa noin 20 vuotta sitten.
– Hän ei suudellut minua. Perry näki minut ”lepäämässä” parhaan kaverini sylissä, jotta pystyisin välttelemään häntä. Perry kuitenkin pyllisti, veti alushousunsa alas ja hieroi iljettävää vaginaansa naamalleni, kunnes heräsin ja oksensin hänen päälleen.
Victorian poliisilaitos vahvisti saaneensa rikosilmoituksen Roselta, ja nyt Melbourne Sexual Offences and Child Abuse Investigation Team aloittaa tutkimukset.
Rose lopetti samalla viestinnän asiasta, koska se sotkisi tutkimukset.
Perryn edustaja kielsi syytökset ja viittasi Rosen aiempiin väitteisiin sosiaalisessa mediassa.
– Rouva Rose tunnetaan siitä, että hän on esittänyt sosiaalisessa mediassa vakavia julkisia syytöksiä useita eri henkilöitä vastaan. Nämä väitteet on toistuvasti kiistetty niiden henkilöiden toimesta, joita ne koskevat.
Lähde: Film News