Hollywood Reporter uutisoi, että ohjaaja Sofia Coppolan sarja Apple TV Plus -suoratoistopalvelussa ei saanut vihreää valoa, koska sarja olisi keskittynyt epämiellyttävään naispäähenkilöön.
Sofia Coppola suunnitteli sarjaa Edith Whartonin romaanista The Custom of the Country, joka julkaistiin vuonna 1913. Sarja olisi ollut viisiosainen minisarja. Coppolan mukaan suoratoistopalvelu oli valmis syytämään rahaa kunnianhimoisille projekteille, mutta tuottajat eivät pitäneet keskushenkilöstä, joka kiipii sosiaaliluokkia ylöspäin.
Apple leikkasi rahoitusta projektilta. ”Ajatus epämiellyttävästä naisesta ei ollut heidän juttunsa. Mutta sitä olen sanonut, kaikki riippuu siitä, keitä meillä on johtavissa asemissa.”