Etsi
Pyrimme arvostelemaan kaikki elokuvateattereihin tulevat elokuvat. Löydät parhaat elokuvat suodattamalla tähtien mukaan.
The Comeback Trail on elokuva, jossa nähdään huippunäyttelijöitä, mutta sen kohokohta on silti sen lopputekstit.
Naapuri kolkuttelee seiniä öisin ja on muutenkin todella ärsyttävä asukki. Onneksi se ei sentään luukuta täysillä 90-luvun surkeaa ruotsalaista eurodancea!
Pixarin ja Dreamworksin elokuvista röyhkeästi ammentava euroanimaatio ei yllä lähellekään isompiensa tasoa.
Wonder Woman 1984 on selvästi huonompi kuin ensimmäinen osa – eikä se ensimmäinenkään mikään mestariteos ollut. Kenestä olisi DCEU:n pelastajaksi?
Heikko kauhuviritelmä kanavoi monia muita vastaavia tekeleitä, mutta onnistuu häviämään niistä heikoimmillekin. Elokuvan paras puoli on, että se ei onnistu edes ärsyttämään.
Kaavamainen Liam Neeson -toiminta kärsii karismaatittomasta pahiksesta sekä löysin rantein tehdystä ohjauksesta ja käsikirjoituksesta.
Typerää vitsailua ja kädenlämpöistä tarinankerrontaa viljelevä elokuva istuttaa päähän lähinnä vain toiveen lopputekstien rullaamisesta.
Väärä Vincent on jo kahdeksas Risto Räppääjä. Minne nämä kaikki vuodet ovat vierineet?
Martin Provostin elokuva jättää jälkeensä hämmentyneen olon. Ei voi olla täysin varma, onko parodia kaikissa kohtauksissa täysin tarkoituksenmukaista.
Hyvännäköinen slasher-raina ei onnistu tuomaan genreen mitään uutta.