Tältä näyttää pian suoratoistoon tulevan Sekaisin Marista ja Nuija ja tosinuija -tekijän uusi elokuva – Mukana muun muassa John Cena

Lisää komediaa tötteröön.

30.1.2024 07:01

Ohjaaja Peter Farrelly teki veljensä kanssa monia ysärin ja 2000-luvun taitteen menestyskomedioista, kuten muun muassa Sekaisin Marista, sekä Nuija ja tosinuija. Myöhemmin hän ohjasi Green Bookin, josta voitti pari Oscar-palkintoakin.

Nyt hän palaa komedian pariin, kun Prime Videolle maaliskuun 7. päivä ilmestyy Ricky Stanicky. Elokuvalla on kuusi käsikirjoittajaa, mikä ei yleensä lupaa kovin hyvää, mutta trailerista voi päätellä jotain ihan liikkuvan kuvan muodossa.

Elokuvan päärooleissa nähdään Zac Efron, Jermaine Fowler, Andrew Santino, Lex Scott Davis, Anja Savcic, Jeff Ross, William H. Macy ja John Cena. Ricky Stanicky kertoo kolmesta lapsuudenystävästä, joiden kepponen menee pahasti pieleen. Katso traileri alta.

YouTube video