Ryan Reynolds on paljastanut, ettei Hugh Jackmanin paluu Wolverineksi ollut mikään läpihuutojuttu. Deadpool 3:n tuotanto käynnistyy kesällä 2023, joten on ihan mielenkiintoista kuulla, miten Jackman oikein saatiin takaisin.
– Et voi vain ottaa Hugh Jackmania ja lisätä häntä elokuvaan. Siinä on paljon liikkuvia osasia Foxin ja X-Menin puolelta, joten Marvelin piti järjestellä monia juttuja. Heidän piti käydä läpi pitkäkestoinen laki- ja sopimusviidakko, Reynolds kertoi Colliderin haastattelussa.
Saapa nähdä, nähdäänkö Jackman vielä muissa elokuvissa Wolverinena. Ryhmä-X ja mutantit ovat nimittäin saapumassa hiljalleen MCU:hun.
Lähde: Screenrant
Lue myös: Tilaa Episodin uutiskirje ja tiedät mitä katsoa! Nappaa katseluvinkit suoraan sähköpostiin tästä.